Yaşam Çocuk

Yaşam Çocuk
Çocuk Dünyası

Sayfalar

9 Mart 2014 Pazar

Çocuklar için "Masal Şatosu" Nerede?

 Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı'nda "Masal Şatosu"nun açılışında yaptığı konuşmada, Atatürk'ün Türkiye'nin geleceğini çocuklara emanet ettiğini belirterek, çocuklardan Türkiye'nin geleceği için büyük beklentilerinin
olduğunu kaydetti.

Bugüne kadar genç nesiller için çalıştıklarını ifade eden Büyükerşen, şöyle konuştu:

"Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar çok seneler geçti. O günün çocukları büyüdüler, anneleriniz ve babalarınız oldular. Cumhuriyet çok değerli bir ülkümüz bizim. Size hediye ettiğimiz bu güzel vatan için sizden çok büyük beklentimiz var. Mustafa Kemal Atatürk sizlere cumhuriyeti teslim ederken, sizlerin büyük insanlar olmanızı, bilime önem veren insanlar olmanızı istiyor ve düşünüyordu. Çocuklar, gelecekte yepyeni bir dünyaya sahip olacak. Bilime, sanata, kültüre çok önem vereceksiniz. Hayal etmeyi öğreneceksiniz. Masal Şatosu, çocuklara hayal etmeyi, hayallerinizi gerçekleştirmeyi öğretmek için kuruldu."

Açılışın ardından masal ve çizgi film karakterlerinden oluşan maskotlar, çocuklarla dans etti.

Türkiye'deki 26 kule ve minareden esinlenerek inşa edilen Masal Şatosu'nda Dede Korkut hikayelerinin, Kral Midas'ın canlandırıldığı masal odaları, Nasreddin Hoca'nın fıkralarının anlatıldığı, aralarında Keloğlan ve Tepe Göz'ün bulunduğu masal kahramanlarıyla buluşturan bölümler yer alıyor.


Çocuklar için - Çocuk Dünyası Eğitim - Oyun - Eylence - Çocukca Çocuk Sitesi