Yaşam Çocuk

Yaşam Çocuk
Çocuk Dünyası

Sayfalar

13 Ağustos 2011 Cumartesi

14 Yaş ve Üstü İçin Kitaplar - TÜBİTAK Çocuk ve Gençlik Kitaplığı Astronomi
Astronomi

Astronomy - 1990, 1994

Stuart Atkinson

Çeviri: Murat Alev

Sayfa Sayısı: 48
Boyutları: 20 x 25 cm
ISBN 975-403-098-7
24. Basım - 10.000 Adet

Gökyüzünü incelemek için bir teleskopunuzun olması gerektiğini düşünebilirsiniz; oysa biraz zaman ayırıp geceleyin gökyüzüne dikkatlice baktığınızda, çıplak gözle bile pek çok şeyin görülebildiğini fark edeceksiniz. TÜBİTAK Çocuk ve Gençlik Kitaplığı'nın ikinci kitabı olan Astronomi, yıldız haritalarından yararlanarak gökyüzünü incelemenize yardımcı olmanın yanı sıra amatör astronomluğa başlangıç için de önemli bir başvuru kaynağı olacaktır.

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları 61

İçindekiler >>

------------------Atom ve Molekül

Atoms and Molecules - 1992

Phil Roxbee Cox - Max Parsonage

Çeviri: Feryal Halatçı

Sayfa Sayısı: 32
Boyutları: 20 x 25 cm
ISBN 975-403-102-9
Baskıda

Atom adını verdiğimiz küçük parçacıkların araştırılması bilimin en heyecan verici yanlarından biri; bunun nedeni de bilim adamlarının bu alanda sürekli olarak yeni bilgilerle bizleri tanıştırmaları. Atom ve Molekül, atomların iç yapısını ele almasının yanı sıra atom bombası gibi bazı önemli buluşların bilinmeyen yönlerini de açıklığa kavuşturuyor. TÜBİTAK Çocuk ve Gençlik Kitaplığı'ndan atomların gizemli dünyasını bir başka deyişle bilimin gizemli dünyasını anlatan bir kitap daha.

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları 65

İçindekiler >>

------------------Makineler

Machines - 1993

Clive Gifford

Çeviri: Barış Bıçakçı

Sayfa Sayısı: 32
Boyutları: 20 x 25 cm
ISBN 975-403-110-X
18. Basım - 2500 Adet

Makineler'de, tornavidadan uzay mekiğine, kaldıraçtan motosiklete, makinelerin şaşırtıcı dünyası anlatılıyor. Yaptığımız işi kolaylaştıran veya işin hızını artıran makineler basit örneklerle ele alınırken sürtünme, hava basıncı, kuvvet gibi kavramlara da açıklık getiriliyor. Buluşlar, inanılmaz makineler, mekaniğin bilinmeyen yönleri... TÜBİTAK Çocuk ve Gençlik Kitaplığı sizleri az bilinen bir dünyayla tanıştırıyor.

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları 70

İçindekiler >>

------------------Elektrik ve Manyetizma

Electricity and Magnetism - 1993

Peter Adamczyk - Paul-Francis Law

Çeviri: Necmi Buğdaycı

Sayfa Sayısı: 32
Boyutları: 20 x 25 cm
ISBN 975-403-183-5
Baskıda

Elektrik ve Manyetizma, elektriğin şaşırtıcı doğasını ve mıknatısların yüzyıllar boyunca insanlara gizemli gelen özelliklerini ele alıyor. TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları Çocuk ve Gençlik Kitaplığı'nın bu kitabında, teknolojinin seyrini değiştiren buluşlara ve 21. yüzyılda yaşamımızı kökten değiştirecek gelişmelere de yer veriliyor. Elektrik ve Manyetizma, günümüz teknolojisinin dayandığı temel yasaları merak eden genç okurlar için...

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları 124

İçindekiler >>
Çocuklar için - Çocuk Dünyası Eğitim - Oyun - Eylence - Çocukca Çocuk Sitesi